Chodź, pokażę Ci jak pracować z mamą karmiącą piersią!

Trwa nabór do II edycji LST

Specjalistko!

Spełnij swoje marzenie o pracy i pomaganiu mamom karmiącym piersią w ich mlecznej drodze!

Jeśli jesteś na tej stronie, to znaczy, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o moim autorskim programie Laktacyjne Spotkania Trenerskie (LST).

Czytaj więc dalej!

Ale najpierw odpowiedz na pytania.

 • Czy zawsze czujesz się kompetentna i pewna siebie w pracy z mamą karmiącą?
 • Czy czujesz się na tyle pewna, by w tej chwili podjąć pracę z mamą karmiącą?
 • Czy zawsze wiesz, jak pomóc mamie i dziecku?
 • Czy nie masz wątpliwości co do stawiania diagnozy problemów z karmieniem piersi?
 • Czy jesteś polecana, a twój kalendarz wizyt laktacyjnych jest zapełniony po brzegi?
 • Czy dostajesz informacje zwrotne i podziękowania od mam, którym pomogłaś? 

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś TAK, to gratuluję!

Pora zamknąć tę stronę, bo ja Ci już na pewno bardziej nie pomogę. Jesteś świetna w tym, co robisz, pomagasz mamom i ich dzieciom, czujesz, że nie masz nic do poprawy. Dlatego mój program nie jest po prostu dla Ciebie.

Jeśli jednak choć raz odpowiedziałaś NIE albo się zawahałaś – czytaj dalej.

Brzmi znajomo?

01.

MASZ MISJĘ…

Chcesz pracować z mamami karmiącymi piersią, wspierać je w tym wrażliwym etapie życia. Czujesz, że to Twoja misja i bardzo chcesz ją realizować. Ale nie wiesz jak… Jesteś niepewna, jesteś wycofana, boisz się, że wyrządzisz więcej szkody niż pożytku, że nie sprostasz oczekiwaniom. Czujesz się samotna…

02.

SZKOLISZ SIĘ

Masz dużą wiedzę, która daje Ci dyplomy, kompetencje i umiejętności, ale przez brak praktyki, wciąż nie czujesz  się specjalistką. Przez to stoisz w miejscu i podkopujesz swoją pewność siebie, licząc, że kolejny dyplom, kolejny kurs to już na pewno da Ci kopa do działania. Ale ten dzień nie nadchodzi. Blokuje Cię poczucie, że nie wiesz wszystkiego, że nie pomożesz. Czujesz, że Twoja wiedza jest nieusystematyzowana, że im więcej się szkolisz, tym mniej wiesz…

03.

CHCESZ PRACOWAĆ

Próbujesz i pracujesz z mamami karmiącymi, ale nie wiesz, czy robisz to dobrze. Masz poczucie, że czegoś brakuje w Twojej pracy, ale nie umiesz zdiagnozować – czego. Chciałabyś, by ktoś kompetentny Cię wsparł, dał wskazówki, podzielił się przemyśleniami i po prostu z Tobą porozmawiał. Chcesz wykonywać pracę marzeń, pracę którą możesz łączyć z macierzyństwem, z pracą na etacie. Chcesz godnie zarabiać, wykonując pracę, którą kochasz.

04.

CHCESZ ZARABIAĆ NA SWOJEJ PASJI

Wydajesz pieniądze na edukację, kolejne kursy, podnosisz kwalifikacje, bo tego wymaga ta prężnie rozwijająca się dziedzina wiedzy, ale nie masz odwagi wziąć zapłaty za swoje usługi. Nie masz odwagi, bo nie wiesz, czy pomogłaś, czy jesteś wystarczająca.
Wiem, że chcesz być dobra w tym, co robisz, w ścieżce zawodowej, którą wybrałaś. A to wymaga pieniędzy i czasu.

05.

TWOJE METODY NIE DZIAŁAJĄ

Po każdej konsultacji czujesz niedosyt, nie wiesz, czy zrobiłaś wystarczająco dużo, czy czegoś nie przeoczyłaś. Mamy nie odzywają się do Ciebie po konsultacji z informacją zwrotną, a ty nie wiesz, czy idziesz w dobrym kierunku i czy twoje porady są skuteczne. Nie stać Cię już dłużej na tknięcie w ślepym zaułku i zastanawianie się, co mogłaś zrobić inaczej.

POZNAJ LST – JEDYNY TAKI PROGRAM, W KTÓRYM:

 • Przez 2 dni szkoleniowe będziesz razem ze mną pracowała z pacjentkami na żywo, w środowisku!
 • Odbędziesz indywidualny, dopasowany do twoich potrzeb cykl szkoleń pomiędzy konsultacjami z naciskiem na:
  1. warsztat pracy CDL
  2. komunikację z pacjentką i jej rodziną
  3. budowanie relacji
  4. zaplecze prawne wizyt domowych
  5. przebieg konsultacji laktacyjnej
 • Będziesz brała aktywny udział w poradach laktacyjnych, pracowała z moim wsparciem i wraz ze mną na 4 ręce
 • Sprawdzisz swoje metody w pracy z mamą karmiącą i jej dzieckiem pod czujnym okiem położnej i doradczyni laktacyjnej z 16-letnim stażem
 • Omówisz w bezpiecznej atmosferze wszystkie swoje wątpliwości
 • Pozbędziesz się syndromu oszusta
 • Wdrożysz wiedzę teoretyczną w życie
 • Posuniesz swoją karierę i umiejętności o miesiące, jeśli nie lata pracy metodą prób i błędów!
 • Znajdziesz swoją drogę, by osiągnąć niezależność finansową
 • Odkryjesz, jak skutecznie pomagać kobietom w czasie laktacji
 • Dowiesz się, jak prowadzić dobrze prosperującą poradnię laktacyjną

Myślisz, że to kolejny raz, kiedy ktoś ci obiecuje gruszki na wierzbie? Zobacz, co o LST mówią uczestniczki pierwszej edycji!

Opinie

Przed przyjazdem ustalimy (telefonicznie lub online) godzinę i miejsce pierwszego spotkania. W czasie spotkania online ustalimy twoje cele, omówimy, w jakich aspektach pracy z pacjentką czujesz się najsłabiej, nad czym konkretnie chciałabyś popracować, czego się obawiasz.

Spotykamy się około 9 rano w Katowicach lub w okolicach (dokładne miejsce podam Ci przed spotkaniem).

Podczas blisko 1,5-godzinnego spotkania przy kawie porozmawiamy o moich metodach pracy z pacjentkami, dokumentach i narzędziach, które wykorzystuję w swojej pracy.

Pokażę Ci wyposażenie torby, sprzęt i akcesoria, których używam. 

Wprowadzę Cię w historie pacjentek, z którymi się zobaczymy podczas obu dni szkoleń. 

Dostaniesz ode mnie materiały szkoleniowe. 

Przeprowadzę Cię przez całą ścieżkę pozyskiwania klienta i współpracy z nim, którą stosuję i która się doskonale sprawdza.

Około godziny 10.30 udamy się do domu pierwszej klientki.

W czasie pierwszej konsultacji będziesz obserwować moją pracę, notować swoje uwagi, pytania, spostrzeżenia.

Około godziny 12 – 12.30 udamy się na pierwsze spotkanie podsumowujące – debriefing. 

To czas dla Ciebie. Przeanalizujemy sobie przebieg całej konsultacji od A do Z. 

Zastanowimy się nad zaleceniami i możliwymi scenariuszami. 

Po pierwszej konsultacji omówimy takie elementy wizyty laktacyjnej, jak: WYWIAD, KOMUNIKACJA, PRZEBIEG KONSULTACJI.

Około godziny 14 udamy się do domu kolejnej pacjentki. Konsultacja będzie trwała około 2 godzin. Będziesz w niej już aktywnie uczestniczyć (jeśli jesteś medykiem). Będziemy pracowały na 4 ręce – razem ze mną zbadasz dziecko i przejdziesz przez kolejne etapy wizyty laktacyjnej. Tak będą wyglądać już wszystkie konsultacje do końca szkolenia.

Po drugiej konsultacji omówimy takie elementy wizyty laktacyjnej, jak: OCENA AKTU KARMIENIA, TECHNIKA I POZYCJE DO KARMIENIA.

Około godziny 16 zjemy obiad i podsumujemy dzień I. 

Na tym spotkaniu liczę na prawdziwą burzę mózgów – omówimy przebieg konsultacji, przeanalizujemy wykorzystane narzędzia, możliwe zalecenia. Opowiem Ci, jak buduję relację z mamą karmiącą i jakimi wartościami kieruję się w pracy.

To spotkanie będzie trwać minimum godzinę.

Intensywny pierwszy dzień powinien zakończyć się około godziny 17-18.

W drugim dniu spotykamy się od razu u pacjentki lub w gabinecie około godziny 9.00.

W czasie konsultacji samodzielnie (pod moim okiem oczywiście – nie zostawię Cię samej!) zbierzesz wywiad okołoporodowy, noworodkowy i położniczy. Zbadamy dziecko i piersi matki. Ocenisz przebieg karmienia i zaproponujesz mamie odpowiednie rozwiązania.

Około godziny 11, tak jak dnia pierwszego, podsumujemy konsultację podczas debriefingu.

Po trzeciej konsultacji omówimy takie elementy wizyty laktacyjnej, jak: BADANIE DZIECKA I MAMY, ANALIZA PRZYROSTÓW MASY CIAŁA, ZALECENIA LAKTACYJNE

Między 11.30 a 12.00 odbędzie się czwarta wizyta laktacyjna w domu pacjentki lub w gabinecie. To konsultacja, którą przeprowadzisz samodzielnie (z moim udziałem!). Samodzielnie dasz mamie zalecenia laktacyjne. Podczas tej konsultacji będę stać z boku, wspierać cię i wkraczać tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Około 14.00 odbędzie się debriefing całego 2-dniowego szkolenia, po którym zakończysz tę część LST.

Przez kolejne 2 tygodnie będziesz wykonywać zadania, które dla Ciebie przygotowałam, aby utrwalić nabytą wiedzę.
Będziesz też mogła zadać dodatkowe pytania w specjalnie przygotowanym arkuszu.
Wiem, że dużo pytań nasuwa się nam po kilku godzinach, a czasem i dniach – nie martw się, nie zostaniesz z tym sama!

Wtedy, po 14 dniach, spotykamy się online, by porozmawiać o strefach, które warto rozwijać. Podczas tego godzinnego spotkania otrzymasz ode mnie informację zwrotną i wskazówki do dalszej pracy.

UWAGA!
Plan spotkań jest ruchomy i zmienny – musisz być przygotowana na zmianę planów i dostosowanie się do sytuacji pacjentek. Tak wygląda praca w poradnictwie laktacyjnym.

Ale kim ja jestem, by Ci o tym w ogóle mówić, co nie?

Jestem Danka Kozłowska-Rup, certyfikowana doradczyni laktacyjna (CDL) i międzynarodowa dyplomowana konsultantka laktacyjna (IBCLC) z 16-letnim stażem w pracy położnej.

I byłam tam, gdzie Ty. Dziś moje doświadczenie jest ogromne. Pracowałam już z setkami, jeśli nie tysiącami mam, wciąż się szkolę i nabywam nowe kompetencje.

Jednak jeszcze kilka lat temu nie czułam się pewnie, a ciągłe doszkalanie się nie pomagało tak, jak zakładałam. 

Liczyłam, że kolejny certyfikat, kolejne szkolenie pomogą mi czuć się pewnie w pracy z pacjentkami. Byłam do tego stopnia zagubiona, że często udzielałam porad za darmo. Myślałam o sobie, że ja przecież NIC TAKIEGO nie zrobiłam. Nie miałam poczucia, aby moja wiedza była wystarczająca, aby pomagać i jeszcze brać za to wynagrodzenie. Ale to nie dyplomu potrzebowałam. 

Tak naprawdę trzeba mi było wsparcia bardziej doświadczonych doradczyń laktacyjnych, osoby, która pokierowałaby moją pracą, dodała skrzydeł, rozwiała wątpliwości. Potrzebowałam, aby ktoś mnie poprowadził za rękę do świata poradnictwa laktacyjnego.

Bo praca w środowisku to coś, czego nie nauczą żadne kursy teoretyczne!

Dziś wiem, jak Ci pomóc

Lata doświadczeń doprowadziły do miejsca, w którym niewiele jest osób w Polsce z większą wiedzą i umiejętnościami niż ja z zakresu poradnictwa laktacyjnego.

Ale im dłużej pracuję, tym wyraźniej widzę, że te kompetencje i wiedza to tylko jeden aspekt pracy z mamami karmiącymi i ich dziećmi. W tym wszystkim chodzi o wiele więcej.

Postanowiłam podzielić się z Tobą moim know-how, tak byś mogła przeskoczyć w swoim rozwoju zawodowym o co najmniej kilka lat nabywania doświadczenia metodą prób i błędów.

Szczerze mówiąc, trochę Ci zazdroszczę, bo gdybym 16 lat temu mogła wziąć udział w takim szkoleniu, dużo szybciej i skuteczniej pomagałabym dziesiątkom kobiet!

Wiem o tym, bo szkolę się od lat, widzę, czego brakuje.

 • Empatii
 • Praktyki
 • Wsparcia
 • Weryfikacji umiejętności
 • Poczucia, że się da pomagać i dobrze na tym zarabiać 

Tak powstał pomysł na Laktacyjne Spotkania Trenerskie (LST).

LAKTACYJNE SPOTKANIA TRENERSKIE TO

ODPOWIEDŹ NA WASZE POTRZEBY.

Laktacyjne spotkania trenerskie to odpowiedz na wasze potrzeby.

Zastanawiasz się: czy LST to coś dla mnie?


Tak jeśli:

Jesteś położną środowiskową albo doradczynią laktacyjną

i chcesz, by Twoja pomoc mamom karmiącym piersią była na pewno skuteczna, a kariera przyspieszyła o wiele miesięcy do przodu. 

Jesteś logopedką, pielęgniarką, lekarką

i chcesz poszerzyć swoje kompetencje oraz jak najszybciej nabrać praktycznej wprawy w prowadzeniu poradnictwa laktacyjnego. 

Jesteś promotorką karmienia piersią, doulą, studentką

i chcesz od początku działać profesjonalnie, pewnie, tak by pomagać mamom w ich mlecznej drodze bez obaw o to, czy robisz to dobrze. 

LST nie jest dla każdego

to program dla kobiet, które są ambitne, chcą zarabiać na pomaganiu mamom karmiącym i czuć się spełnione oraz pewne siebie w swojej pracy.

Lst to szkolenie skoncentrowane na Tobie ze względu na swój intensywny i mentoringowy charakter udział w lst jest limitowany. Może do niego dołączyć tylko 6 – 9 osób.

Nie bedę mówić, że kto pierwszy, ten lepszy. Nie.

Chcę, by w tym programie wzięły udział osoby, którym zależy. Które są gotowe na dojazd do Katowic i na rozkręcenie swojej kariery w zakresie poradnictwa laktacyjnego. Które chcą, by doświadczona położna była dla nich wsparciem w tych aspektach, w których czują się niepewnie.

Z tego powodu do LST odbywa się rekrutacja.

Wypełnij ankietę aplikacyjną do 16 marca 2023 roku do godziny 23.59. W ankiecie możesz wybrać miesiąc (od kwietnia do czerwca 2023), w którym chciałabyś odbyć szkolenie. Przyjmuję tylko dwie – trzy osoby w każdym miesiącu.

21 marca do godziny 20.00 skontaktuję się z wybranymi osobami spośród zgłoszeń, by umówić się na drugi etap rekrutacji, którym jest rozmowa online.

Pozostałe osoby zainteresowane udziałem pozostaną na liście rezerwowej.

Aplikuj i ucz się od jednej z najbardziej znanych doradczyń laktacyjnych w Polsce!

KOSZT TAK ZINDYWIDUALIZOWANEGO SZKOLENIA JEST ZASKAKUJĄCO NISKI!

ILE KOSZTUJE UDZIAŁ W LST? 

Cały program obejmuje: 

 • Szkolenie praktyczne z pacjentkami i maluszkami – około 8 godzin zegarowych
 • Szkolenie INDYWIDUALNE i debriefing pokonsultacyjny – około 7 godzin zegarowych
 • Mentoring indywidualny po szkoleniu – 1 godzina zegarowa
 • Materiały szkoleniowe
 • Certyfikat szkolenia

Jedna godzina indywidualnych konsultacji ze mną kosztowałaby 300 zł. 16 godzin takich konsultacji to już 4800 zł, do tego przygotowanie ćwiczeń, materiałów, kontakt po szkoleniu… Suma około 5500 zł to kwota wcale nie wygórowana za tak indywidualne i profesjonalne szkolenie.

Jednak organizuję LST po raz drugi i dlatego ta edycja będzie w cenie zaledwie 4000 zł!!!

 Do tego aby ułatwić Ci decyzję o przystąpieniu do programu, tę kwotę możesz podzielić na dogodne raty!

JAK WYGLĄDA PŁATNOŚĆ RATALNA?

Po zakwalifikowaniu się do programu LST wpłacisz wpisowe 2000 zł (do 31 marca), a w kolejnych 2 miesiącach (kwiecień i maj) zapłacisz 2 raty po 1000 zł każda. 

Dzięki temu Twoje marzenie będzie łatwiejsze w realizacji!

SATYSFAKCJA ALBO ZWROT PIENIĘDZY! 

To najlepsze. Jestem tak pewna LST, że gwarantuję Ci zwrot całości wpłaconej przez Ciebie kwoty, jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań.

PAMIĘTAJ!

W tych czasach rozwój jest tym, co Cię wyróżnia na tle konkurencji. I to rozwój nie rozumiany jako kolejny dyplom do powieszenia na ścianie, z którego nic nie wynika. Rozwój, czyli inwestycja w poszerzanie swoich kompetencji.


2023 może być dla Ciebie przełomowym rokiem. Daj sobie szansę i aplikuj do LST. 

01.

Dla kogo jest LST?

LST to program stworzony w odpowiedzi na potrzeby specjalistów, którzy pracują/chcieliby pracować  w systemie konsultacyjnym (gabinety, wizyty domowe) z mamą karmiącą piersią i jej dzieckiem. Jest to więc program kierowany przede wszystkim do zawodów medycznych – położnych, położnych środowiskowych, CDL, lekarek, edukatorek ds. laktacji, specjalistek przygotowujących się do egzaminów praktycznych. Mama karmiąca to także pacjentka logopedów/neurologopedów, doul, promotorek karmienia piersią. Te grupy zawodowe też mogą wziąć udział w LST.

02.

Ile godzin w ciągu dnia będzie trwać szkolenie? 

Szkolenie jest przewidziane na 2 pełne dni. Pierwszy dzień to około 8-9 godzin zegarowych. 

Drugi dzień to około 7 godzin zegarowych.

Może się zdarzyć, że podczas szkolenia otrzymamy telefon i zaproszenie na pilną konsultację. Będziesz mogła wtedy zdecydować, czy chcesz więcej, czy wystarczy.

03.

Ile pacjentek będziemy odwiedzać w czasie szkolenia? 

Długo się nad tym zastanawiałam – z iloma pacjentkami byłoby optymalnie się zobaczyć. Uznałam, że najlepiej jeśli pacjentek nie będzie więcej niż 4 w ciągu 2 dni. Daje nam to możliwość rozłożenia każdej konsultacji na czynniki pierwsze i przeanalizowania każdej sytuacji indywidualnie. Jedna konsultacja trwa 1,5 godziny, gdy pracuję sama. Pracując z Tobą, ten czas wydłuży się do minimum 2 godzin. Nie chcę, abyś wyszła z kolejnego szkolenia przeładowana informacjami i historiami pacjentek. Chcę, abyś mogła poćwiczyć, dopytać, pracować ze mną na 4 ręce. Chcę, żebyś nabrała pewności w działaniu.

Może się zdarzyć, że podczas szkolenia otrzymamy telefon i zaproszenie na pilną konsultację. Będziesz mogła wtedy zdecydować, czy chcesz więcej, czy wystarczy.

04.

Czy jeśli nie mam wykształcenia medycznego, to LST jest dla mnie? 

W pierwszej kolejności do LST zapraszam osoby wykonujące zawody medyczne, ale tak, LST jest także dla osób, które wspierają mamę karmiącą i nie mają wykształcenia kierunkowego. Skupiam się wtedy na innych aspektach i innych metodach pracy z mamą karmiącą i prowadzeniu działalności opartej na edukacji laktacyjnej. Jednak medyczne wizyty laktacyjne są w planie dla wszystkich, niezależnie od wykształcenia.

05.

Czy istnieje możliwość płatności ratalnej?

Tak, jeśli zdecydujemy się na współpracę, wtedy wpłacasz opłatę rezerwacyjną. Następne wpłaty rozłożone są na dwa kolejne miesiące – łącznie możesz zapłacić w trzech transzach.

06.

Co jeśli nie będę zadowolona ze szkolenia?

To jest najlepsze: zwracam Ci całą kwotę! Po szkoleniu na żywo masz 7 dni na to, by zwrócić się do mnie o zwrot pieniędzy. Bez żadnych tłumaczeń, bez ryzyka. Jeśli moje szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań – bez problemu zwrócę Ci całą kwotę. Nic nie ryzykujesz, a możesz wieeeeleee zyskać!

07.

Jak wziąć udział w szkoleniu LST?

Aby wziąć udział w szkoleniu, musisz wypełnić ANKIETĘ APLIKACYJNĄ. Po przeanalizowaniu ankiet do programu zaproszę tylko 6-9 osób. Z tymi osobami spotkam się najpierw online, aby dokładnie przedstawić ofertę i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeśli zdecydujemy się współpracować, to dokonujesz opłaty rezerwacyjnej i ustalamy termin LST.