poradnia laktacyjna Mataja


O mnie

Danka Kozłowska-Rup – Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna

Dowiedz się więcej o mojej pasji – pomocy maluchom i matkom w procesie karmienia piersią i w początkach po porodzie. Poczytaj o moim doświadczeniu i zobacz, co mogę dla Ciebie zrobić jako CDL. A gdy stwierdzisz, że będę dla Ciebie odpowiednim wsparciem w Twojej drodze mlecznej, skorzystaj z mojej oferty  i odwiedź zakładkę Sklep!

Nazywam się Danka Kozłowska-Rup i od kilkunastu lat pracuję z noworodkami oraz ich rodzicami.

Jestem położną. Ukończyłam studia magisterskie w Śląskim Uniwersytecie Medycznym (ŚUM) w Katowicach, a później, na tej samej uczelni, ukończyłam studia doktoranckie na kierunku Biologia medyczna, gdzie obroniłam tytuł doktora nauk medycznych. Na co dzień pracuję na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka, na którym opiekuję się noworodkami chorymi i przedwcześnie urodzonymi (Instagram: @godulalittleheroes). Pracowałam na stanowisku koordynatora ds. laktacji i prowadziłam przyszpitalną poradnię laktacyjną w Zabrzu, gdzie stanęłam oko w oko z trudnościami z jakimi mierzą się mamy po porodach fizjologicznych.

Od kilku lat prowadzę Poradnię Laktacyjną Mataja jako Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna (CDL Nr rej. CNoL 482/2015/CDL). Jestem także Międzynarodową Dyplomowaną Konsultantką Laktacyjną IBCLC (International Breastfeeding Certified Lactation Consultant). Wspieram rodziców w czasie laktacji i w problemach z karmieniem.

Znajdziesz mnie w mediach społecznościowych. Na moich kontach FB (@Poradnia Laktacyjna Mataja) i IG (@laktacyjna) piszę o rodzicielstwie, karmieniu i pracy niemłodej już medyczki. Szczególnie mocno zaangażowałam się w akcję #mlekomamydlawcześnaika i #wcześniakinapiersi, w których opowiadam historię wcześniaków i ich rodzin, a w szczególności oraz o ich drodze do karmienia piersią.

Jestem także autorką wielu tekstów. Uczestniczyłam w tworzeniu naukowego bloga dla rodziców www.mataja.pl, pisałam dla „Kwartalnika laktacyjnego”, współpracowałam z profesorem J. Świetlińskim przy jednym z rozdziałów książki pt.: „Neonatologia”. Niedawno wraz z Alicją Kost napisałam e-booka pt.: „Wspieralnik rodzicielski. Kompendium wiedzy o pierwszych trzech miesiącach życia z dzieckiem”. Współpraca z dr Marzeną Machoś, logopedą wczesnej interwencji i właścicielką Śląskiego Centrum Niemowlaka „Guguhopla” zaowocowała nie tylko wymianą doświadczeń, ale też publikacją pt. „Wędzidełko podjęzykowe. Zeszyt Rodzica i specjalisty”.

Lubię się uczyć, zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Lubię dzielić się wiedzą podczas szkoleń i warsztatów, zarówno dla specjalistów jak i rodziców. Jestem mamą jedynego syna. Wiem co Cię martwi i wiem czego się obawiasz. Zapewniam Cię, że Twoje wątpliwości wcale nie są błahostką. Jestem tu dla Ciebie.

Danka Kozłowska-Rup
Danka Kozłowska-Rup

Szkolenie online

Pierś, smoczek, butelka. Podstawy oceny i wsparcia ssania u noworodków i niemowląt – vademecum specjalisty pracującego z mamą karmiącą i dzieckiem

Pierwsze szkolenie w Polsce dla specjalistów okołoporodowych, prowadzące krok po kroku przez niuanse logopedii i skutecznego karmienia niemowlęcia